Neden Cam Lavabo ?

Anasayfa » Neden Cam Lavabo ?

Cam Lavabo Kullanışlı mı ?

Enerji tasarrufu

Toplanan cam kırıklarının kullanım oranının artırılması ile hammadde tüketimleri azalır, daha düşük sıcaklıkta ergmiş cam elde edilir. Böylece daha kolay ve daha hızlı üretim gerçekleştirilebilir.

Hava Kirliliği

Atmosfere yayılan daha az karbondioksit  yayımı gerçekleşir. Kullanılan her 1 ton cam kırığında atmosfere yayılan karbondioksit %20 oranında azalır.

Maden Tüketimi

Cam bileşiminde kullanılan hammaddelerin yerine (silis kumu, kireç taşı ve sodyum karbonat)  cam kırığı kullanımı yer değiştirdiğinden doğal kaynakların daha az tüketimi yapılır. Kullanılan her  bir ton cam kırığı için, kullanılmamış olan 1.2 ton hammadde tüketim miktarını azaltmaktadır.

Su tüketimi

Su kaynaklarının optimize edilmiş kullanımı ile her 1 ton cam üretiminde %50 daha az kullanımı gerçekleştirilir.
surdurulebilirlik altgorsel1
alt slider 61

Cam ambalajın faydaları camın doğası gibi birebir şeffaf, sürdürülebilir ve inerttir. % 100’dür ve sonsuz geri dönüştürülebilir, tekrar kullanılabilir ve yeniden doldurulabilir; Yiyecek ve içecekleri depolamak güvenlidir.

Doğadan Geliyor

Cam doğal olarak bol miktarda bulunan doğal maddelerden yapılır. Bu katkı maddelerinin simyası tek bir malzeme ile sonuçlanır. Bunu tamamlamak için başka hiçbir malzeme veya kimyasal tabakaya ihtiyaç yoktur

Geri Dönüşüm

Sonsuza Kadar 100% Geri Dönüştürülebilir
Cam kalite ve saflık kaybı olmaksızın sonsuza kadar  %100 geri dönüşümlüdür. Cam geri dönüşümü, ek bir atık veya yan ürün oluşturmayan kapalı bir döngü sistemidir. Cam, aynı malzemenin kalitesi bozulmadan defalarca geri dönüştürülebildiği çok az örnekten biridir.
Sağlık İçin
Cam neredeyse tamamen inert ve geçirimsizdir.  Kanserojen maddeler içermez. Anti-ultraviole yaklaşımlarla geliştirilmiştir. Cam içine konan yiyeceklere veya içeceklere zararlı kimyasallar girme riski yoktur. Ek engel veya katkı maddeleri gerekmez. Bir cam şişe  % 100 saf camdır.
Güvenli ve Hafif
Günümüzün cam ambalajları 30 yıl önce olduğundan yaklaşık% 40 daha hafiftir. Cam ambalaj, vakum veya yüksek basınçlı sızdırmazlığı halledebilir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından “genel olarak güvenli” olarak onaylanan TEK ambalaj malzemesidir.

Whatsapp
Ayşe Yılmaz
Ayşe Yılmaz
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?